Kocham pana, panie Sułku

bilety-operabaltyckaBILETY ciemne jpg

mordu 480x160px ap

BÓG MORDU

polityka 480x160px ap
POLITYKA

 

sultek 480x160px ap

KOCHAM PANA PANIE SUŁKU

24 październik 2015

godz. 17:00

KABARET I SZMINKA
NOT Gdańsk

 cena:
75 PLN, 95 PLN,

bilet

Reżyseria: Zbigniew Lesień
Scenariusz: Z. Lesień i T. Ross
Kierownictwo muzyczne: Czesław Majewski

Obsada:
Olga Borys
Jacek Fedorowicz
Zbigniew Lesień
Czesław Majewski
Tadeusz Ross

Szanowni Państwo!

Proszę przyjąć od nas kilka słów wyjaśnienia a także prośbę o wybaczenie, bo porwaliśmy się na kabaret. I to w czasach kiedy jest ich pełno. Jaki to więc może być kabaret? Nosi nazwę MELONIK i SZMINKA i różni się od kabaretów, do których się Państwo przyzwyczaili, oglądając telewizję. Nie jesteśmy młodymi, krzykliwymi ludźmi, którzy na siłę chcą rozśmieszyć publiczność. Wiek robi swoje i pewnie dlatego, przez pryzmat doświadczenia i dystansu do świata, próbujemy go opisać w bardziej wysublimowany sposób. Ta metoda jednak, nie powoduje rechotu na sali. Co najwyżej wywołuje śmiech a czasem tylko uśmiech. Ale nam to w zupełności wystarczy.

W programie, w którym staramy się – zapomnianą już elegancją – podkreślić należny Publiczności szacunek, usłyszą Państwo niebanalne piosenki, zabawne (wierzymy w to!) monologi i dialogi, a także przedwojenny szmonces, który należy już do kanonów kabaretowej rozrywki. Nie ma w naszym programie satyry politycznej, bo dzisiejsza polityka sama w sobie stanowi kabaret, niestety dość marnej jakości. Pozostaje nam więc życzyć Państwu dobrej zabawy i uśmiechniętych wspomnień. A także świadomości, że przychodząc do kabaretu, nie zmarnowali Państwo czasu, który w dzisiejszym świecie nie jest już na wagę złota, tylko na wagę trudnych problemów. A od ich rozwiązywania, przynajmniej na chwilę, jesteśmy właśnie my!

                                                                                    Z poważaniem Autorzy…

 

Scena Teatralna NOT
Gdańsk ul. Rajska 6

Biuro Obsługi Widzów / kasy
KASA BILETOWA CZYNNA
poniedziałek - piątek 12.00-17.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 58 321 82 83

14 kwietnia 2015

godz. 18:00 i 20:30

BÓG MORDU
Teatr Muzyczny w Gdyni

 cena:
90 PLN, 120 PLN,
150 PLN

bilet

Reżyseria: Małgorzata Bogajewskalogo 6p
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Scenografia: Maciej Chojnacki
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk.

Obsada:
Veronique Houllie - Jolanta Fraszyńska
Michel Houllie - Cezary Pazura
Annette Reille - Anna Dereszowska
Alain Reille - Michał Żebrowski

„BÓG MORDU” to wybuchowa mieszanka błyskotliwego tekstu i brawurowej gry aktorskiej, które sprawiają, że z twarzy widzów od początku do końca przedstawienia nie schodzi uśmiech, ale z tyłu głowy pojawia się refleksja. To intrygujący portret różnorodnych damsko-męskich relacji i stosunków wewnątrzmałżeńskich oraz obraz współczesnego, wcale nieprostego, rodzicielstwa.

To spektakl który najkrócej określić można jako „słodko-gorzką bombę emocjonalną”. Wszystko rozpoczyna się od rozsądnej, wyważonej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się by spisać oświadczenie o bójce swoich dzieci w parku. Jest niezwykle kurtuazyjnie i zabawnie, ale każde kolejne wypowiadane ze sceny słowo przybliża widzów do momentu w którym bohaterom opadną maski tolerancji i przyzwoitości, a swoje prawdziwe oblicze pokaże tytułowy „bóg mordu”.

Na podstawie tekstu tej sztuki Roman Polański nakręcił swój głośny film „Rzeź”.

Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej
pl. Grunwaldzki 1, Gdynia 81-372

Biuro Obsługi Widzów / kasy
+48 58 661 60 00
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


FdD 002FdD 032FdD 083FdD 141FdD 175FdD 262fotos2

 

30 marca 2015

godz. 17:30 i 20:30

POLITYKA
Teatr Muzyczny w Gdyni

 cena:
90 PLN, 120 PLN,
150 PLN

bilet

Adaptacja i reżyseria: Eugeniusz Korinlogo 6p
scenografia: Maciej Chojnacki
kostiumy: Beata Harasimowicz
muzyka: Janusz Tylman i Czesław Majewski

Jadwiga Łazańska – Małgorzata Socha
Adolf Burski – Rafał Królikowski
Łazański – Kazimierz Kaczor
Hrabina Linowska – Joanna Żółkowska
Franciszka – Hanna Śleszyńska
Minister Kręciołek – Sylwester Maciejewski
Kiełbikowski – Bartłomiej Firlet
Biznesmen Szpakowski – Paweł Nowisz
Poseł Krotoski – Miłogost Reczek
Pokojówka/Jan – Michalina Sosna

POLITYKA to gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo-prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej
pl. Grunwaldzki 1, Gdynia 81-372

Biuro Obsługi Widzów / kasy
+48 58 661 60 00
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


FdD 002FdD 032FdD 083FdD 141FdD 175FdD 262fotos2

 

23 lutego 2015

godz. 18:00, 20:15

KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU
Opera Bałtycka w Gdańsku

 cena:
90 PLN, 115 PLN,
135 PLN

bilet

Reżyseria - Janusz Kukuła

Obsada:
Sułkowski - Krzysztof Kowalewski
Eliza - Marta Lipińska
Marucha - Adam Ferency
Przy fortepianie - Marian Szałkowski

„Kocham pana, panie Sułku”. Czy ktoś z Seniorów, i nie tylko, nie zna tego określenia? To niemożliwe. Wychowały się na nim całe pokolenia radiosłuchaczy. A konkretnie przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham pana, panie Sułku”.
„Kocham pana, panie Sułku” to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia (Trójka). Przez lata pan Sułek, pani Eliza, gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt, umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni z kreowanymi przez siebie postaciami bardzo solidnie i do dzisiaj funkcjonują w zbiorowej pamięci jako Pan Sułek i Pani Eliza. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili „Kocham Pana, Panie Sułku” na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu.
Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe.

Opera Bałtycka w Gdańsku
Aleja Zwycięstwa 15
+48 58 763 49 12

Biuro Obsługi Widzów / kasy
58 763 49 06
58 763 49 12/13 w. 342, 344


FdD 002FdD 032FdD 083FdD 141FdD 175FdD 262fotos2

 

FaLang translation system by Faboba